Jako členové Světové asociace výrobců vodních paprsků (WJTA) a jeden z předních dodavatelů moderních technologií pro strojírenský, letecký, automobilový, lodní průmysl aj. bychom Vám rádi představili špičkové technologické řešení pro řezání vodním paprskem WATERJET SERIES!

Na základě dlouhodobého vývoje došlo ke vzniku produktů, které představují světovou technologickou špičku v oblasti řezání vodním paprskem! Jedná se jak o komplexní systémy řezání vodním paprskem (řezání s abrazivem i čistou vodou), unikátní vysokotlaká čerpadla a řešení pro snížení spotřeby energií a environmentální zátěže z provozu těchto zařízení, ale také o kompletní sortiment vysoce kvalitních náhradních dílů pro všechny běžné systémy řezání vodním paprskem na trhu!

Jako výhradní partner pro Českou republiku zajišťujeme kompletní distribuci a servis veškerých produktů značky WATERJET!

 

PORTÁLOVÉ SYSTÉMY ŘEZÁNÍ VODNÍM PAPRSKEM

Široké spektrum portálových systémů řezání vodním paprskem, od základních NC variant až pokročilá CNC řešení. Všechny typy jsou nabízeny v 3, 4 nebo 5osém (případně Evolution 3D) provedení, s přesným a spolehlivým hřebenovým pohybovým systémem, nerezovou vodní nádrží, systémem automatického mazání a možností jednoho či dvou portálových mostů a jedné nebo více řezacích hlav.

Evolution 3D je 5osý řezací systém, který automaticky udržuje konstantní vzdálenost mezi tryskou a materiálem pomocí senzoru Touch Wave™. To se také provádí, když se řezná hlava otáčí. Interpolace osy může dosáhnout až ± 69° v libovolném 3D směru (na přání je možné realizovat až ± 90° a systém nekonečné rotace).

 

 

FLEXIBILNÍ SYSTÉMY ŘEZÁNÍ VODNÍM PAPRSKEM

Konzolové variabilní CNC systémy řezání vodním paprskem v 3osém nebo 3D 5osém provedení, jedním nebo dvěma nezávislými stoly, samostatnou nerezovou nádrží na vodu a systémem pohybu ramena pomocí kuličkových šroubů zajišťující vysokou přesnost i opakovatelnost najetí, stejně jako dlouhou životnost použitých komponent.

Veškeré systémy WATERJET SERIES jsou vybaveny antikolizním systémem ochrany řezací hlavy, systémem automatického mazání a je možné je dovybavit unikátním inteligentním systémem ITC s integrovanou dotykovou sondou pro automatické hledání pozice a řízení pohybu řezací hlavy.

Systémy s dvojitým stolem jsou vybaveny automatickým otočným systémem Flying Bridge, který umožňuje snadné a bezpečné nakládání a vykládání materiálu bez přerušení procesu řezání.

 

 

SPECIÁLNÍ A VÍCEÚČELOVÁ PROVEDENÍ VODNÍCH PAPRSKŮ

Speciálně navržené a konstruované řezací systémy pro řezání vodním paprskem s obsahem abraziva, řezání čistou vodou např. pro potřeby potravinářského průmyslu a plazmového řezání na konstrukci portálového stolu.

Jedná se o samostatně stojící stroje, in-line stroje integrovatelné v rámci celé výrobní linky s automatickým dopravníkem a/nebo komplexní řezací linky pro potřeby přesného řezání specifických materiálů a produktů (kámen, keramika, sklo, potraviny, pryžové materiály, plast atd.)