V zastoupení předního evropského výrobce ROCCIA bychom Vám rádi představili nejchytřejší řešení v oblasti zakružování plechů, profilů, plochých tyčí a trubek na trhu!

Veškerá uvedená NC a CNC zařízení se vyznačují vynikající konstrukční stabilitou a pevností a využívají nejmodernější známé funkcionality pro dosažení dokonalého výsledku s minimálními náklady na obsluhu, údržbu a servis!

 

Automatické zakružování a ohýbání s předohybem

Tříválcová varianta s nezávislým uchycením, řízením a snadným nastavením válců. S poháněnými horním i spodními válci se snadno zabrání zničení materiálů přes prokluzující válce. Vysoce leštěná povrchová úprava navíc pomáhá předcházet poškození prefabrikovaných součástí, a to i u vysoce citlivých materiálů. S možností předohybu a kónického válcování až do délky 4 100 mm!

 

Automatické zakružování a ohýbání s automatickým předohybem

Čtyřválcová obdoba varianty HR3WR se všemi příslušnými výhodami a díky využití čtyřech válců s planetárními reakčními rameny také možností dvojitého automatického předohybu. Stroje sjou nabízeny v mnoha výkonostních i velikostních variantách až do délky ohybu 4 100 mm a tloušťky ohýbaného materiálu až 150 mm!

Ovládání veškerých zakružovacích a ohýbacích zařízení řad HR a SR je realizováno pomocí speciální řídícího systému a ovládacího SW v NC a CNC verzích. Samozřejmostí jsou analýzy, vizualizace a návrhy ideálních řešení pracovních operací, automatické výpočty polohy válců, rozsáhlé knihovny hotových programů, integrovaný CAD-CAM systém pro tvorbu výkresů složitých dílů přímo prostřednictvím 15” dotykového displeje, importy DXF souborů, v případě nejvyšší varianty dokonce s možností interpolace mezi jednotlivými osami pro realizaci extrémně složitých tvarů bez fyzických stop na konečném produktu!

 

Automatické zakružování a ohýbání s variabilní geometrií

Konstrukčně unikátní tříválcové zakružovací a ohýbací systémy s variabilním nastavením polohy válců, kdy se spodní válce posunují v horizontální poloze a horní válec nahoru a dolů. Tato speciální funkce umožňuje zvýšit ohýbací kapacitu stroje až o 50 % oproti HR3WR! Maximální tloušťka ohýbaných dílů je v tomto případě 130 mm.

 

Automatické zakružování a ohýbání profilů a trubek

Kompletní řada velmi kvalitních zařízení určených pro ohýbání profilů, plochých i kulatých tyčí a trubek se všemi třemi poháněnými válci a speciálním hydraulickým diferenčním otáčením válců! Stroj se v průběhu výrobního procesu přizpůsobuje tvaru ohýbaného dílu, zajišťuje naprosto přesné přenášení síly trakčním válcům a zamezuje jakémukoliv kroucení ohýbaných dílů!